Poznań Rataje, os. Armii Krajowej 95

Twoje paznokcie są przerośnięte i pogrubione, a skrócenie ich sprawia Ci trudność? Niepokoi Cię wygląd Twoich płytek paznokciowych – są przebarwione, straciły naturalny wygląd? Obawiasz się, że masz grzybicę paznokci? Nie martw się i nie chowaj problemu w butach, zgłoś się do Propede, a nasi podolodzy zalecą odpowiednią diagnostykę i pomogą rozwiązać Twój problem. Terapia grzybicy, oczyszczanie płytek paznokciowych to codzienność w naszym gabinecie :).

Na czym polega zabieg?

Zabieg obejmuje opracowanie narzędziami rotacyjnymi paznokci pogrubionych, przerośniętych, paznokci z zakażeniem grzybicą, onycholizą  oraz zaplanowanie dalszej terapii, dobór odpowiednich preparatów leczniczych i zalecenia do domu.

Dlaczego paznokcie przerastają?

Przerośnięte paznokcie mogą być z związane z przebiegiem różnych chorób (łuszczyca, cukrzyca, grzybica paznokci), zaburzeniami krążenia czy z predyspozycjami genetycznymi. Przerost płytki dotyczy zazwyczaj paznokci stóp – zwłaszcza palucha, jednak zdarzają się przypadki przerostu wszystkich paznokci. Pogrubienie paznokci może być również następstwem częstych urazów mechanicznych czy tez ucisku i tarcia w obuwiu. Postępowanie z pacjentem w gabinecie podologicznym, u którego występuje przerost paznokci polega na zniwelowaniu zgrubienia za pomocą odpowiednich frezów i frezarki.

 

Co to jest onycholiza?

Onycholiza to stan, który polega na oddzieleniu się płytki od łożyska.

 

W jakich jednostkach chorobowych możemy się z nią spotkać?

Może towarzyszyć chorobom takim jak liszaj płaski, łuszczyca, grzybica paznokci, cukrzyca.  Onycholiza może powstać na skutek nooszenia zbyt ciasnych butów, urazu mechanicznego, schorzeń onkologicznych czy alergii na preparaty chemiczne lub leki.

 

Jakie są objawy onycholizy?

Zazywczaj objawem onycholizy jest odklejanie się płytki od wolnego brzegu. W zależności od przypadku i przyczyny onycholizy może przybierać białe, żólte, zielone, niebieskozielone, brunatne zabarwienie.

 

Na czym polega leczenie onycholizy?

Leczenie polega na regularnym oczyszczaniu płytek odpowiednimi frezami w gabinecie podologicznym oraz w zależności od przyczyny stosowaniu miejscowych preparatów regenerujących i leczniczych.